Miasto Puck atrakcyjnie położone nad spokojnym, czystym, płytkim i ciepłym akwenem Zatoki Puckiej, oddzielone od pełnego morza 34-kilometrowym odcinkiem Półwyspu Helskiego posiada doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Puck to infrastruktura sportowa z pięknym stadionem, boiskami wielofunkcyjnymi, w tym przyplażowymi do piłki siatkowej plażowej, kręgielnią, placami zabaw , parkiem.

Nadmorski klimat można poczuć w porcie rybackim , porcie jachtowym, na molo oraz na plaży, na której czekają rożne niespodzianki np. aquazumba. Stąd można popłynąć kutrem rybackim do Jastarni i Helu czy odbyć rejs po zatoce zarówno kutrem, jak i tradycyjną kaszubską łodzią-pomeranką lub łódką klasy „Puck”.

W Pucku znajdują się ośrodki szkoleń żeglarskich, windsurfingowych i kitesurfingowych.

Odbywają się regaty na poziomie mistrzostw świata, Europy i Polski. Doskonalą się tu olimpijczycy i elita żeglarska. Idealne warunki gwarantuje wietrzność terenu.

W sprzęt wodny można zaopatrzyć się można w kilku wypożyczalniach.

Popularna jest też ścieżka rowerowa R-10 prowadząca do Helu /44 km/ wzdłuż brzegu Zat.Puckiej oraz szlaki piesze do Puszczy Darzlubskiej , Władysławowa, Wejherowa i po samym mieście.

Puck przyciąga miłośników historii. To najstarsze miasto Północnych Kaszub, o czym przypomina hejnał miasta wybrzmiewający codziennie o 13.48 na znak roku lokacji 1348. Tu Krzyżacy zbudowali zamek-urząd rybickiego/dziś zabezpieczona ruina podziemi/, tu swą flotę kaperską ulokował król Zygmunt August, a w 1920 roku gen.Józef Haller dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem. W okresie międzywojennym istniał zaś Morski Dywizjon Lotniczy, o którym przypomina impreza plenerowa „Lotniczy Puck”.  Tradycję kaperską odtwarza się w czasie Puckiego Dnia Kapra, zaś poławiania belony-ryby z zieloną ością na „Belonadzie”.W ostatnią sobotę czerwca spotykają się na wodach zatoki rybacy znad Zat.Puckiej, by uczestniczyć w  łodziowej Morskiej Pielgrzymce Rybaków.

Rozwija się baza noclegowa i gastronomiczna serwująca dania regionalne i międzynarodowe.

Szukając miejsc spokojniejszych dających szansę na odpoczynek, relaks i zadumę, z całą pewnością można wskazać takie miejsce w północnej Polsce – to PUCK.

Więcej informacji o mieście na www.miastopuck.pl i facebook.com/spotkajmysiewpucku

 

Skontaktuj się z nami

Tęczowe Pole Biwakowe

84-100 Puck

Aleja Lipowa 3c

telefon: +48 58 673 20 46
email: moksir-puck@home.pl

Godziny otwarcia

Recepcja jest czynna:

pn-pt  6:00 – 21:30
so, nd  9:00 – 21:30


Zakwaterowanie

Doba pobytowa rozpoczyna się o godzinie 14:00 w dniu przyjazdu, a kończy o godzinie 12:00 w dniu wyjazdu.